Často kladené dotazy ke Kratomu

Kratom a řízení vozidel nebo obsluhování strojů ?

– tako kombinace se nedoporučuje !!! Při velice nízké dávce bílého nebo zeleného kratomu to teoreticky možné je, protože se cítí člověk velice dobře je většinou  plný energie, soustředění a dobré nálady, ovšem vliv na  řízení pod vlivem kratomu zatím nebyl popsán v žádné vědecké studii, proto by jste se této činnosti měli vyvarovat !!! Při užití červeného kratomu nebo jakéhokoliv jiného kratomu ve větších dávkách, které působí sedativně se pak může jednat o hazardování se svým životem a životem druhých. Pokud způsobíte dopravní nehodu a  bude vám zjištěn kratom v testech, může to být klasifikováno jako jednání pod vlivem návykové látky.

Kratom a test na drogy ?

velice hezky je to zodpovězeno v tomto článku:

http://www.drogovaporadna.cz/dotazy/37301/kratom.html

popřípadě zde si můžete přečíst názor jedné z právních poraden:

https://poradna.asociace.org/webova-poradna/?itemID=4076

Abstinenční příznaky po vysazení  kratomu  ?

viz zdravotní rizika zde:  https://kouzelnykratom.cz/?page_id=105

Kratom a antidepresiva  ?

rozhodně se tato kombinace nedoporučuje. Na internetu naleznete zpovědi desítkek lidí, kteří při antidepresivech užívají  kratom a  žádné kontraindikace nezaznamenali. Záleží samozřejmě jaké antidepresiva berete a jaké množství, obecně by jste se však měli této kominace vyvarovat. Příběhy těchto lidí si můžete přečíst zde: https://www.reddit.com/search/?q=kratom%20and%20%20antidepressants

Kratom a alkohol ?

Velmi hezký článkek v AJ, kde je popsáno jak může kratom velmi účinně pomoci těžkým alkoholikům.

https://www.kratomscience.com/2020/11/24/kratom-and-alcoholism/

Nedoporučuje se obdobně jako u  antidepresiv. Odkaz na desítky otázek a odpovědí na tuto problematiku naleznete zde:

https://www.reddit.com/search/?q=kratom%20and%20%20alcohol

Poznámka autora webu kouzelnykratom.cz

Pokud mohu vyjádřit svůj osobní názor, vidím neuvěřitelný potenciál kratomu při léčení závislosti na alkoholu. Mluvím z vlastní zkušenosti !!! Pravidelně jsem pil alkohol v množství, které by se již nedalo nazvat malým. Po několikaměsíčním užívání kratomu ve velice malých denní dávkách, chuť na alkohol postupně vymizela. Nejsem věřící, ale díky Bohu za kratom !!!

Kratom a marihuana ?

Opět nelze doporučit stejně jako u  alkoholu nebo antideprsiv. Níže opět odkaz na desítky příspěvků s otázkami a odpověďmi na téma kratom a marihuana:   https://www.reddit.com/search/?q=kratom%20and%20%20marijuana

Šňupání kratomu ?    

Jeslti vám můžu poradit nedělejte to !!! Já byl také zvědavý jako ostatní a dost se mi to nevyplatilo. Tak šílené pálení v nose jsem nikdy v životě nezažil. Trvalo to snad hodinu, během toho mi nosní dutiny natekly taktovým způsobem, že jsem ještě 3 hodiny nemohl dýchat. Prostě něco fakt strašného.  Navíc do sebe velmi stěží dostanete tak maximálně 0,5 g prášku což nemá absolutně žádný efekt !!!. Ale věřím tomu, že se stále najdou chytří lidé co si z mé rady nebudou dělat hlavu.

Kratom a kofein ?

Opět žádné studie pouze otázky a odpovědi lidí kteří to zkoušeli zde:

https://www.reddit.com/search/?q=kratom%20and%20%20caffeine

Je kratom Droga ?

Toto je špatně položená otázka, protože droga znamená toto : usušené nebo jinak konzervované rostliny, živočichové, jejich části nebo produkty jejich metabolismu, sloužící jako léčivo nebo k podobným účelům. Dotaz by spíše měl znít:

Je kratom narkotikum ? ( heroin, kokain, pervitin atd )

Ne !!!  Protože by muselo splňovat tyto vlasnosti:

Narkotikum je látka, která:

1/ má negativní dopad na společnost

2/ má malé nebo žádné léčivé účinky

3/ při vysazení následují velmi silné abstinenční příznaky

4/ je příčinou závažných zdravotních problémů

Dle informací dostupných na internetu nezemřel zatím na světě nikdo čistě na  předákování kratomem. Pokud byla nějaká úmrtí zaznamenána v souvislosti s kratomem, bylo to vždy u lidí, kterým nalezli následně v krvi ještě další látky jako jsou silné opiáty nebo silné stimulanty. Dokonce jsou i každodenní uživatelé, kteří berou až 80 g kratomu denně. Otázkou zůstává jak dlouho dokáže organismus takové množství zvládat.

Je možné si na kratom vypěstovat závislost ?

Odpověď: ANO, pokud budete brát kratom denně v dávkách nad cca 6 g po dobu několika málo měsíců, je možné si na kratom vypěstovat závislost. Závisí opravdu na mnoha faktorech. Závislost na kratomu však nelze srovnávat například se závislostí jaké mívají narkotika.

Jak poznám, že jsem na kratomu závislá/závislý ?

Je to poměrně jednoduché zjistit. Pokud berete kratom pravidelně, zkuste si týden nedat ani 1 gram. Pokud to dokážete nejste na kratomu závislí…

kratom a spánek ?

Pokud budete pravidelnými uživately kratomu, hlavně tedy bílého a zelného, počítejte s tím, že mohou začít problémy se spánkem. Budete se sice cítit večer unaveně, ale nebudete schopni usnout. Doporučuji, aby jste bílý či zelený kratom neužili nejméně 4 hodiny před tím, než máte v plánu jít spát. Červený kratom vás sice může příjemně uspat, ale spánek je pak velmi mělký a druhý den se můžete cítit unavení. Toto jsou čistě moje zkušenosti. Na každého z nás může kratom působit jiným způsobem.

Kratom a káva ( kofein ) ?

Je velmi mnoho uživatelů kratomu, kteří kratom užívají společně s kávou. Pokud užijete bílý či zelený kratom v menším množství bude mít pravděpodoběn stimulující účinek, který kofein, který obsahuje káva ještě zesílí. Opět zde platí, že pokud budete tuto kombinaci přehánět, může dojít k problémům se spánkem. Zatím nejsou k dispozici žádné vědecké studie o tom, jaké nežádoucí účinky může tato kombinace způsobit. Obecně se však tvrdí, že kratom snižuje krevní tlak a kofein ho naopak zvyšuje, což jistě určitou měrou zatěžuje kardiovaskulární systém.

Kratom a sport ?

Zajímavý článek na toto téma si můžete přečís zde ve slovenštině:

https://kratomslovensko.sk/kratom-a-sport/

popřípadě i jiný článek v angličtině:

https://www.kratomscience.eu/2020/03/18/working-out-with-kratom-as-a-fitness-supplement/

a zde další zajímavý článek v angličtině, kde se uvádějí postřehy amerického kulturisty Anthonyho Robertse

https://www.kratomscience.eu/2019/07/22/nine-things-body-builder-anthony-roberts-gets-right-and-wrong-about-kratom-use-in-athletics/

Co je ISOL-8 extrakt ?

Je to extrakt z kratomu, který obsahuje mezi 8-12 % mitragyninu. Jaký je tedy rozdíl v porovnání s ostatními extrakty ? Tento exktrakt je takzvaně „fullspectrum“. To znamená, že obsahuje kompletní obsah alkaloidů, které jsou v kratomu obsaženy. Věšina ostatních exktraktů obsahují jen mitragynin. Tento extkakt je možné koupit například zde:

https://www.getkratom.com/72-isol-8

Cena kratomu v Čr ?

Jaké je rozmezí cen u kratomu v ČR. Ceny se pohybují v rozmení od 3 kč vč dph až pod 10 kč vč dph za jeden gram kratomu. Je jasné, že pokud chcete cenu okolo tří korun je potřeba objednat minimálně 1 kilogram.

Chtěl bych vás jen upozornit, že cena není vše podle čeho se při nákupu rozhodovat. Pokud prodejce neznáte a kupujete od něj poprvé, nedoporučuji vám objednávat hned ze startu větší množství. Né vždy totiž poprvé narazíte na opravdu silný a kvalitní kratom. Na první stránce tohoto webu naleznete v pravé části na okraji přehled o cenách prodejců kratomu v ČR. Osobně Vám všem doporučuji hned první e-shop, ceny mají jasně nejlepší a z vlastní zkušenosti tvrdím, že mají jedeny z nejlepších kratomových produktů.

Kde koupit nejlepší kratom ?

Nejlepší kratom je ten, který je kvalitně mletý, má krásnou svěží vůni a hlavně je dostatečně silný. To znamená, že k účinku postačí například jen 2 gramy, v porovnání s jinými dodavateli, kde ke stejnému účinku musíte použít gramů 5. Pokud hledáte kvalitní a silný kratom osobně vám doporučím e-shop: Nejlepsikratom.cz, zde je kvalita garantována tím, že prodávají kratom ze zdrojů, který se v ČR prodává již dlouhou dobu a jsou s ním velice spokojeni stovky zákazníků.