Jak připravit kratom ?

V první řadě je potřeba říct, že kratom působí podobně jako káva. To znamená připravuje organismus o vodu, proto je potřeba dodržovat pravidený pitný režim. V případě nedodržení této zásady můžete zažít velice nepříjemné bolesti hlavy.

Metoda Toss and Wash: v překladu to přesně znamená „přehodit a umýt“ Jde pravděpodobně o nejefektivnější běžné užití kratomu. Kratomový prášek si nasypete do úst, počkáte až navlhne a poté ho zapijete menším množstvím tekutiny. Velký pozor si však při tomto způsobu aplikace dejte na to, aby jste jemný prášek nevdechli. Je to velice nepříjemné !!!

Kratomový čaj:  Nasypejte prášek z kratomu do hrnku a zalijte horkou vodou ( ne vařící vodou ).Všude se dočtete, že se má kratom i několik desítek minut vařit. Já s tím nesouhlasím, protože účinná látky při této teplotě degradují. Osobně zalévám vodou o maximální teplotě 80 stupňů Celsia a přidám například ovocnou šťávu. Kratom obecně má velmi nedobrou chuť, proto je potřeba ho něčím dochutit. Kratomový čaj můžete dochutit například i medem. Skvělá kombinace je klasický citrón a cukr.

Šnupání kratomu:  Když v googlu napíšete slovo „kratom“ ve spodní části vám google vyhledá nejštěstěji hledané slovní spojení pro toto slovo. Jedním z hledaných výrazů je “ šňupání kratomu „. Jeslti vám můžu poradit nedělejte to !!! Tak šílené pálení v nose jste ještě nikdy v životě nezažili. Navíc do sebe velmi stěží dostanete tak maximálně 0,5 g prášku,  což nemá téměř žádný efekt !!!.

K přípravě kratomu patří i  tzv. potenciátory.

Co jsou potenciátory ? Jsou to látky, které zesilují popřípadě prodlužují účinkování, v našem případě kratomu.

1/ Řeřicha (wattercress)Užijte řeřichu cca 1 hod před užitím kratomu. Řeřicha funguje jako inhibitor enzymu cytochromu P450 CYP2E1, z toho důvodu vede k zesílení a prodloužení účinků kratomu. Výňatek z odborné literatury : https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/9728894/

2/ Grepový džusUžitím grepového džusu cca 2 hodiny před užitím kratomu dojde opět k zesílení a prodloužení účinků kratomu, protože funguje jako inhibitor enzymu CYP3A4, což vede ke změnám v metabolizmu. Tady ale veliký pozor !!! Grepový džus obsahuje látky, které mohou velkou měrou ovlivnit účinky léků ! V některých případech tedy léky nepůsobí vůbec nebo naopak jejich účinek se může mnohonásobně zvýšit, což může být velice nebezpečné !!! Výňatek z odborné literatury: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1873672

3/ Kurkuma ( kurkumin )Kurkumin je látka produkována rostlinami Curcuma Longa. Lze ji zakoupit v jakékoliv lékárně, kde se uvádí, že pozitivně přispívá k ochraně žlučníku a jater. Uživatelé kratomu opět uvádějí, že zesiluje a prodlužuje účinky kratomu. Pokud si však přečtete o kurkuminu například na wikipedii, dozvíte se, že její jakékoliv působení na lidský organismus je velice sporný.

4/ Pepř ( piperin )

5/ AntacidaJsou to v podstatě všechny léčiva, sloužící k snížení kyselosti obsahu žaludku. Běžně prodejné v lékárnách při obtížích „pálení žáhy“  Doporučuje se až 4 ks 500mg antadid zhruba 1 hodinu před užitím kratomu. Antacida zvyšují PH v žaludku a to zajistí lepší absorci kratomu. Může tak dojít k zesílení účinku kratomu.

6/ DXM ( dextrometorfan ) –  Jedná se o účinou látku v některých lécích proti suchému kašli. Údajně zesiluje a prodlužuje působení kratomu. Je však velice nebezpečný a vysoká dávka může způsobit smrt !!! O půsosbení a intoxikaci dextrometorfanem si můžete přečíst například zde ( článek v češtině ): http://www.cspsychiatr.cz/detail.php?stat=1177

nebo zde v AJ : https://psychonautwiki.org/wiki/DXM